Внесення змін у герб міста Покровськ

417 Актуально до:
67 проголосувало
97% За 2% Проти
Номер, дата реєстрації:
3 від 23 серпня 2019, 10:09
Ініціатор:
Требушкін Руслан Валерійович
Покровський міський голова
Дата початку обговорення:
Дата завершення обговорення:
Статус:
Підтверджена консультація
Адреса:
м. Покровськ

Ми пропонуємо на затвердження герб і прапор нашого міста, які були обрані найкращими серед пропозицій комісії виконавчих органів міської ради за участі представників громадськості міста. Герб Покровська виконаний в традиційній для української геральдики формі іспанського щита та в українських національних кольорах. Синє поле щита, вгорі (в верхньому поясі щита) якого розташований Покров Пресвятої Богородиці, символізує розраду і спасіння від бід і страждань, захист, заступництво українського козацтва та назву міста Покровськ. В поясі гербу розташована ластівка, яка символізує добру новину, щастя, надію, новий початок, відродження та схід сонця. Для слов’ян: чистий та святий птах, який поєднує в собі небесний початок та природну міць землі. Крім того, в піснях ластівка часто уподібнюється Божій матері. За змістом символіка герба має відображати одну або кілька особливостей поселення. Отже ластівка, що зображена на гербі, точно повторює ту, яка вирізьблена на сухарниці, особистій речі Миколи Леонтовича, руками батька композитора. Ця реликвія зберігається в Покровському історичному музеї і нагадує про перебування Миколи Леонтовича в нашому місті (тогочасному пристанційному селищі Гришине), а ластівка - про загальновизнану культурну візитівку України - «Щедрик». В нижньому поясі щита розташоване стилізоване зображення найвидатнішого об’єкту міста – залізничного вокзалу білого (срібного) кольору. Вокзал – символ заснування міста і залізниці, з якої починається історія міста. Прозорі вікна символізують відкритість міста, а відкриті (прозорі) ворота є символом «західних воріт Донбасу в Україну». Вокзал розташований на куполі чорного кольору, який символізує українську землю багату на чорнозем та вугілля. Форма куполу символізує Донецький кряж (пагорби) та старовинні кургани як історичний багатовіковий спадок наших попередників. Золоті (жовті) перехресні шаблі, зображені на чорному фоні, поверненні донизу, символізують ратну доблесть наших предків та козацький спадок, готовність захищати свої землі, а не нападати самим. Над картушем розміщена золота (жовта) трьохпроменева мурована корона, що символізує місто з самоврядуванням, яке має регіональне (обласне) підпорядкування. Під гербом розміщена золота (жовта) стрічка слави з синім написом “Покровськ”, яка поєднана з кольором картуша та корони. Колір напису на стрічці згідно геральдичних рекомендацій виконаний в основному кольорі гербу. Символіка кольорів та металів: - золотий(жовтий) – знатність, могутність, багатство, християнські чесноти, віра, справедливість, милосердя, великодушність, смиренність і Сонце; - срібний(білий) – благородство, чистота, невинність, правдивість, відвертість; - лазур (синій) – великодушність, чесність, велич, краса, вірність, бездоганність, небо; - чорний (діамант) – мудрість, стриманість, постійність, багатство землі. Ми пропонуємо затвердити прапор, який пов’язаний з гербом. Прапор має світло-синій колір та дві поздовжні жовті смуги. Колір прапора відповідає національним кольорам України. По середині прапора – ластівка, виконана згідно зображення на гербі.

Соціальні групи населення та сторони, на які поширюватиметься дія прийнятого рішення

жителі Покровська

Увійдіть щоб залишити коментар